"Studnia w necie - to niczym faraon na skuterze" - Józek z Korfantowa, luty 2006.

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1119 - 1179 PONIEDZIAŁEK: 2 lipca 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 4 lipca 2018 godz.0.00

1. Eric CLAPTON – "E.C. Was Here" ArsNova 1999 – 14:08

2. Presence Of The Lord    6:40

5. Ramblin' On My Mind    7:28

2. L'OEILLERE – "L'Oeillere" 2014 – 12:31

1. (excerpt)    12:31

3. RARA – "Wiatr" Zoharum 2016 – 14:21

2. Pasażerowie Wiatru    9:32

8. Gen Planety    4:49

4. THE CELLAR & POINT – "Ambit" Cuneiform 2014 – 13:27

1. 0852    4:52

3. Tabletop (a)    4:26

9. White Cylinder (b)    4:09

5. DUOT – "Live In Jamboree" Repetidor – 10:32

4. Idea 5    10:32

WWW.ars2.pl

"Trzeci Świat", środa, 27 czerwca, 14.00. Zaprasza Kuba Ziębka

Postawa afrykańskich drużyn na mundialu, rapujący kenijski ksiądz, który został za swoje nowatorskie podejście do propagowania religii ukarany przez swój episkopat oraz dwa zamachy na afrykańskich przywódców politycznych - to główne tematy najbliższego "Trzeciego Świata".

Plejlista:

Omar Perry – Freedom

The Writer - Gyallis Anthem

Lady Leshurr – Black Panter

Anthony Red Rose & King Kong – Two Big Bull In A One Pen

Omar Perry & Jah Mason – Educated Fool

Omar Perry & Cedric Myton – Checking For Me

Omar Perry – Rebel In Your Town

The Writer – Preach It

The Writer – Bunnin It

The Writer – Wuk Fuh Me

Anthony Red Rose – Tribulation

Anthony Red Rose – Don’t Touch My Choo Choo

Anthony Red Rose – Monkey Sample

Omar Perry – Can’t Escape (Global War)

Omar Perry – See Dem Running

Omar Perry – Bad Mind People

King Kong – Ain’t Gonna Be No Loafter

King Kong – Caster Fi She

King Kong – Riddle Me This

The Writer – Money

The Writer – All Ah Dem

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1118 - 1178 PONIEDZIAŁEK: 25 czerwca 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 27 czerwca 2018 godz.0.00

1. LOS RUPHAY – "A Cry For Revolution – Earth Healing Music From Bolivia" ARC Music 2018 – 10:51

8. Willka Khantu – Sun Khantu    5:59

12. Sumaj Urunaka – Better Days    4:52

2. COLOSSEUM – "Live" Essential 1998 – 15:42

7. Lost Angeles    15:42

3. CHROMB! – "1000" Dur Et Doux 2016 – 11:45

8. Il En Fallait    11:45

4. ART ZOYD – "Phase IV" Belle 2008 – 11:13

Disc 1

2. Naufrage    6:41

3. Derniere Danse    4:32

5. Fred FRITH – "Live In Japan" Fred Records / ReR Megacorp 2010 – 11:04

7. Fukuoka III    11:04

WWW.ars2.pl

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1117 - 1177 PONIEDZIAŁEK: 18 czerwca 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 20 czerwca 2018 godz.0.00

1. Anne Mari KIVIMÄKI – "Ilja" Kihtinäjärvi Records / Nordic Notes 2018 – 12:22

6. Anarkiaa Karjalassa / Anarchy In Karelia    1:19

7. Pitkänvaaraan / To Pitkänvaara     6:26

9. Ajettih Da Tsiganaiset    4:37

2. FALAREK BAND – "Falarek" Studio Złota Skała 1996 – 13:15

1. Freex    3:46

2. Krossen    3:39

3. Hćiwy    3:14

8. F.B.     2:36

3. DUO SABÎL & QUATUOR BÉLA – "Jadayel" Támour 2012 – 12:55

6. Ghnawa    4:53

7. Quodibet    5:14

9. Bourée    2:48

4. Sylvie CHENARD / Alexandre DUBUC / Cathy HEYDEN / Rémi LECLERC – "Allochtone" Tour De Bras 2014 – 14:04

7. Fumée D'Eau Forée    2:30

8. Corps Translucide    7:26

9. Devenir    4:08

5. Albert CIRERA – Witold OLESZAK – "Terra Plana" Multikulti Project 2018 – 11:12

5. Terra D'Ogrues    7:15

9. Terra Plana   3:57

WWW.ars2.pl

"Trzeci Świat", środa, 13 czerwca, 14.00. Zaprasza Kuba Ziębka

W najnowszym odcinku "Trzeciego Świata" będzie można usłyszeć o debacie, jaką Portugalczycy toczą o swoim uczestnictwie w kolonialiźmie i procederze niewolniczym, piłkarskich mistrzostwach świata terytoriów nieuznawanych, fatwach egipskiego muftiego oraz kontrowersyjnych posunięciach tanzańskiego rządu.

Plejlista:

Lutan Fyah – Beat Dem

Lutan Fyah – Bredrin Still

Macka B – Helath Is Wealth

Yemi Alade – Knack Am

Lutan Fyah – Music Never Dies

Lutan Fyah – Kick It Inna Africa

Lutan Fyah, Leaf Of Life & Akae Beka – So Di World Ah Run

Macka B – Cucumba

Macka B – Wha Me Eat

Macka B – Lyrical Chef

Yemi Alade & Olamide – Jantolo

Yemi Alade – Sky Scrapper

Yemi Alade – Kpirim

Lutan Fyah – Real Woman

Lutan Fyah – Take That Back

Lutan Fyah – Put A Fyah In Deh

Macka B – Excess Baggage

Macka B – See Dem From Far

Macka B & Maxi Priest – Jah Jah Children

Yemi Alade – You

Yemi Alade – Bread And Butter

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1116 - 1176 PONIEDZIAŁEK: 11 czerwca 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 13 czerwca 2018 godz.0.00

1. NARAGONIA QUARTET – "Mira" Homerecords 2018 – 10:28

1. Mira    3:17

4. Lapwings / Crossbills    3:38

8. Hekske / De Dieven    3:33

2. FREE SALAMANDER EXHIBIT – "Understroyed" Web Of Mimiery 2016 – 15:10

1. Unreliable Narrator    5:21

4. Time Master    5:21

6. Atheists' Potluck    4:28

3. PATHMAN – "Drzwi" Requiem Records 2016 – 13:38

1. I    3:33

2. II    5:03

3. III    2:04

4. IV   2:58

4. ART ZOYD – "Génération Sans Futur" Belle 2008 – 14:51

4. Trois Miniatures    5:14

5. Génération Sans Futur    9:37

5. MARIUSZ SOBANSKI – "House Of The Moon" 2018 – 13:15

2. Electric Trees    9:27

6. The Crows    3:48

WWW.ars2.pl

"Trzeci Świat", środa, 6 czerwca, 14.00. Zaprasza Kuba Ziębka

Jaka jest Ameryka oczami Childish Gambino? Dlaczego pewna południowoafrykańska firma postanowiła robić lody z mleka pozyskiwanego od karaluchów? Ile pieniądzy będą musieli oddawać państwu Ugandyjczycy korzystajacy z Internetu? Na te oraz kilka innych pytań odpowie w najnowszym odcinku "Trzeciego Świata" jego przeuroczy prowadzący.

Plejlista:

Wayne Marshall – Glory To God

Wayne Marshall – Whole World

Wayne Marshall – Over Me

Wayne Marshall – Big Up

Yemi Alade – Bum Bum

Yemi Alade, Admiral T & Lady Leshurr – Bum Bum Remix

Childish Gambino – This Is America

Torch, Randy Valentine & Clay – Hold It Down

Torch – Eva Burning Flame

Torch – In The Rain

Colah Colah – Network Movements

Colah Colah – This World

Colah Colah – Why

Colah Colah – Ghetto

Colah Colah – Jah Love

Colah Colah -  On The Move

Torch & Dizzy Dee – Remain Silent

Torch – 10 Tousand Lions

Wayne Marshall – Ballin Out

Wayne Marshall – I Know

Studnia na Festiwalu Miłosza

Od 7 do 10 czerwca nadajemy z Maćkiem Miłkowskim, Agą i Stiopą literackie radio z Krakowa. Cele są szczytne, plany ambitne. Postaramy się robić ciekawe audycje, więc słuchajcie nas. Inaczej będziemy się czuli samotni. I możemy zacząć nadawać na Was. Startujemy codziennie o 11.00, kończymy wieczorkiem. Plany są następujące:

Czwartek, 7 czerwca

11.00    Pierwsze koty za płoty.
11.20    Rozmowa z Krzysztofem Siwczykiem i uroczyste przecięcie czegokolwiek.
11.40    Dzisiaj na festiwalu i w radiu.
12.00    Rozmowa z Joanną Tokarską-Bakir i Wojciechem Wilczykiem.
13.30    Rozmowa z Maciejem Robertem.
14.00    Duety nie z tej planety.
14.15    Spotkanie autorskie Katji Gorečan.
15.15    Mój Miłosz: Juliusz Chrząstowski.
15.30    Spotkanie autorskie Jerzego Jarniewicza.
16.00    Rozmowa z Katją Gorečan i Miłoszem Biedrzyckim.
16.45    Spotkanie autorskie Rona Padgetta.
17.45    Demencja kontra skleroza – pan Antoni i pan Zygmunt z Klubu Piszącego Seniora przy ZLP w Krakowie spierają     się, gdzie powinno się grzebać poetów.
18.00    Spotkanie z Jane Hirshfield.
19.00    Mój Miłosz: Jakub Kornhauser.
19.15    Debata: W pułapce dekretowanych prawd czy w wolności chaosu?
20.45    Rozmowa z Andrzejem Stasiukiem i Ołeksandrem Jarmołą.
21.30    Mój Miłosz: Xavier Farre.
21.45    Duety nie z tej planety. 

Piątek, 8 czerwca

11.00 Wczoraj na festiwalu - relacja z wydarzeń w paśmie OFF Miłosz.
11.40 Dzisiaj na festiwalu i w radiu.
12.00 Rozmowa z Eugenijusem Ališanką i Rasą Rimickaite.
13.00    Duety nie z tej planety.
13.15    Mój Miłosz: Wojciech Bonowicz
13.30    Spotkanie autorskie Marka K. E. Baczewskiego
14.00    Przed werdyktem jury Nagrody im. Wisławy Szymborskiej: rozmowa z Bernhardem Hartmannem.
14.30    Debata: Rok myśliwego czy jagnięcia?
16.00    Demencja kontra skleroza – pan Antoni i pan Zygmunt z Domu Weterana przy Zrzeszeniu Działkowców Polskich     spierają się o Miłosza i Herberta.
16.15    Spotkanie autorskie Eugenijusa Ališanki.
17.15    Mój Miłosz: Jan Burnatowski.
17.30    Spotkanie autorskie Marii Stiepanowej.
18.30    Spotkanie: Będę cię prześladował moją trudną miłością.
19.00    Rozmowa z Mikołajem Grynbergiem.
19.45    Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem.
20.45    Mój Miłosz: Michał Rusinek.
21.00    Koncert „Andrzej Stasiuk i Haydamaky: Mickiewicz”.
21.45    Duety nie z tej planety. 

Sobota, 9 czerwca

11.00     Wczoraj na festiwalu - relacja z wydarzeń w paśmie OFF Miłosz.
11.20    Rozmowa z Martą Eloy Cichocką.
11.45    Dzisiaj na festiwalu i w radiu.
12.00    Rozmowa z Piotrem Pazińskim
13.00    Rozmowa z Tomaszem Bąkiem.
13.30    Spotkanie autorskie Andrzeja Szuby.
14.15    Duety nie z tej planety.
14.30    Debata: Polityka przekładu.
15.45    Demencja kontra skleroza – pan Zygmunt i pan Antoni z Domu Pogodnej Starości „Wiara i Wigor” dyskutują o     wyższości translacji nad przekładem i tłumaczeniem.
16.00    Rozmowa z Bronisławem Majem.
16.45    Spotkanie autorskie Jane Hirshfield.
17.15    Mój Miłosz: Sebastian Kudas.
17.30    Spotkanie autorskie Marzanny Bogumiły Kielar.
18.30    Mój Miłosz: Michał Olszewski.
18.45    Rozmowa z Ryszardem Krynickim.
20.30    Mój Miłosz: Anna Marchewka.
21.00    Duety nie z tej planety.
21.30    Rozmowa z Andrzejem Franaszkiem. 

Niedziela, 10 czerwca

11.00    Spotkanie z laureatami Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.
12.00    Wczoraj na festiwalu - relacja z wydarzeń w paśmie OFF Miłosz.
12.15    Spotkanie autorskie Tomasza Bąka.
13.15    Duety nie z tej planety.
13.30    Rozmowa z laureatem Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.
14.00    Spotkanie autorskie Joanny Oparek.
14.30    Mój Miłosz: Michał Sobol.
14.45    Spotkanie: Leszek Aleksander Moczulski in memoriam.   
15.15    Mój Miłosz: Marta Wyka.
15.45    Mój Miłosz: Monika Ochędowska.
16.00    Spotkanie autorskie Urszuli Kozioł.
16.30    Rozmowa z Janem Burnatowskim, Marcinem Świątkowskim i Grzegorzem Nurkiem.
17.00    Demencja kontra skleroza – pan Zygmunt i pan Antoni z Domu Pracy Twórczej Związku Emerytów i Rencistów     protestują przeciw werdyktowi tegorocznej edycji Nagrody im. Szymborskiej i innym werdyktom.
17.15    Spotkanie autorskie Marcina Barana.
18.00    Mój Miłosz: Anna Arno.
18.15    Duety nie z tej planety.
18.30     Rozmowa: Korespondencja Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta.
19.30    Mój Miłosz: Teresa Walas.
19.45    Rozmowa z Andrzejem Szubą.
21.00    Ostatnich gryzą psy.

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1115 - 1175 PONIEDZIAŁEK: 4 czerwca 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 6 czerwca 2018 godz.0.00

1. MUZSIKAS ENSEMBLE – "Elo Nepzene 1 – Living Hungarian Folk Music" Hungaroton 1978 – 13:13

1. To Horse, Herdsman   4:16

6. Hey-Ho     3:33

8. I Was A Flower Among Flowers    3:42

12. Children's Games    1:42

2. POLIMORPHIE – "Cellule" Grolektif Productions – 12:41

1. OW1    5:01

5. OW3    2:15

7. OW4    4:05

8. Xavier    1:20

3. Giorgos VAROUTAS – "Chronostasis" ReR Megacorp 2018 – 11:24

6. Resonator II    5:18

9. Chronostasis II    6:06

4. I.P.A. – "I Just Did Say Something" Cuneiform 2016 – 12:33

2. Sayembara    8:10

9. I Just Did Say Something    4:23

5. OLESZAK / TURNER – "Fragments Of Parts" Freeform Association 2013 – 11:03

1. Part III / Fragment 03    1:36

2. Part II / Fragment 04    4:04

3. Part III / Fragment 04    3:06

5. Part II / Fragment 01    2:17

WWW.ars2.pl

"Trzeci Świat", środa, 30 maja, 14.00. Zaprasza Kuba Ziębka

W jaki sposób przeciągnięcie gór lodowych z Antarktydy do Kapsztadu miałoby pomóc w rozwiązaniu problemu Kapsztadu z brakiem wody? Jak ghańskim inżynierom udało się wybudować drogi z odpadów? Odpowiedzi na te oraz kilka innych pytań znajdziecie w najnowszym odcinku "Trzeciego Świata".

Plejlista:

Kabaka Pyramid &Pressure Buss Pipe – Make Way

Kabaka Pyramid & Damian Marley – Kontraband

Skarra Mucci & Navigator – Warning!Warning!

Shaggy, Sting, Morgan Heritage & Aidonia – 44/876

Kabaka Pyramid – Reggae Music

Kabaka Pyramid – My Time

Kabaka Pyramid & Protoje – Everywhere I Go

Kabaka Pyramid – Meaning Of Life

Skarra Mucci & Echo Minott – Wicked & Wild

Skarra Mucci & Hawkeye – Can’t Stand It

Skarra Mucci & Horace Andy – It’s For Real

Shaggy & Sting – Morning Is Coming

Shaggy & Sting – Sad Trombone

Shaggy & Sting – 22nd Street

Kabaka Pyramid – Well Done

Kabaka Pyramid & Akon – Africans Arise

Kabaka Pyramid – Lyrics Deity

Skarra Mucci & King Kong – Old Time Guerilla

Skarra Mucci, Keith & Tex – Gimme The Luv

Skarra Mucci & Chezidek – Sunny

Shaggy & Sting – Crooked Tree

Shaggy & Sting – To Love And Be Loved

 

Subskrybuje zawartość