"Studnia w necie - to niczym faraon na skuterze" - Józek z Korfantowa, luty 2006.

WJF - Zapowiedzi audycji

Wszystko jest folkiem, wigilia św. Agaty, g. 19, świętej Agaty, g. 24

W tej audycji posłuchamy, co się stanie, gdy się jazz z folkiem zmiksuje w Libanie, jak brzmi arabska muzyka grana w Tel Awiwie, jak ragi hinduskie gra się w Kanadzie pachnącej hummusem oliwkowym. Przeniesiemy się też uchem i duchem na koncert charytatywny na rzecz Witka Brody, słuchając wykonawców, którzy go wspomogli. Do usłyszenia!

Wszystko jest folkiem, sobota Dzień Babci, g. 19, niedziela, Dzień Dziadka, g. 24

Dziś wybieramy się na Bliski Wschód, który okazuje się bardzo bliski i miło kołyszący. Z drugiej strony wybieramy się na jeszcze bliższy wschód, na Festiwal Mowy Lasowiackiej, gdzie posłuchamy m.in. o tym, czy ludzie placą złem za dobro. DO usłyszenia!

Wszystko jest folkiem, Rizdwo, g. 19, Sobór Najświętszej Bogurodzicy, g. 24

Wszystkim naszym prawosławnym i greckokatolickim słuchaczom życzymy wesołych świąt! A jak prawosławne święta, to tylko we Wszystko jest folkiem. Potężna dawka prawosławnych kolęd na kursie już w naszej sobotniej audycji. Czeka nas też bardzo bliskie spotkanie ze scholą z Weryni, która udowadnia, że i w małej wsi można robić rzeczy wielkie. Zapraszamy!

Wszystko jest folkiem, sobota 22 październiczenia, g. 19, niedziela 23 październiczenia, g. 24

Z okazji Nobla dla Dylana posluchamy sobie tegoż Dylana trochę, ale też podumamy o literaturze ustnej i o literaturze na wsi. Co się czytało po skubaniu gęsi? Przy czym ludzie płakali w długie zimowe wieczory? Odpowiedź już dziś u nas. Tymczasem Szymek wybiega myślami już w przyszłość. Myślami już jest na cmentarzu. Ale spoko, nic mu nie jest, po prostu będzie trochę piosenek o przemijaniu i marności świata tego, bo Szymek na cmentarz wybierać się śpiewać. Do usłyszenia!

Wszystko jest folkiem, sobota 15 październiczenia, g. 19, niedziela 16 październiczenia, g. 24

W sobotniej audycji dowiecie się, co się oglądało w telewizji w pewnej krytej strzechą chałupie w końcu lat 60.  Poza tym audycję poświęcamy Wołyniowi - regionowi i muzycznym kontekstom filmu Smarzowskiego. Posłuchamy Janusza Prusinowskiego i jego kompanii. Posłuchamy wołyńskiej muzyki ludowej i innych ludowych inspiracji tego, co słychać w filmie. Usłyszymy także, jak Ania, milczący głos w waszych domach, nagrywa najprawdziwszy trailer.

Wszystko jest folkiem, sobota 1 żowtnia, g. 19, niedziela 2 żowtnia, g. 24

Jakiej postury powinien być harmonista? Czy pojawienie zagranie utworu na akordeonie czyni zeń utwór folkowy? W tej audycji padną odpowiedzi na powyższe i inne pytania. Poza tym zaglądamy na warszawską scenę folkową, zagłębiamy się w ukraińskiego folka synchronicznie, diachronicznie i diagonalnie. Do usłyszenia!

Wszystko jest folkiem, sobota, 10 września, g. 19, niedziela, 11 września, sama północ

Tę audycję nagrywamy w składzie poszerzonym. Przyjeżdżają do Puszczy Sandomierskiej zaprzyjaźnieni goście z Łużyc. Marko Raab, serbołużycki poeta i malarz, opowie o Serbach Łużyckich, o języku, kulturze i muzyce. Do tego dorzucamy garść dobrego folku. Do usłyszenia!

Wszystko jest folkiem, sobota 30 lipieca , g. 19, niedziela 31 lipieca, g. 24

Dziś o 19 będzie coś dla frankofonów, co znaczy, że zahaczymy też o Afrykę. Zastanowimy się, co przenosi duszę utęsknioną emigranta lasowiackiego do tych pagórków leśnych, do tych pól zimiocanych zielonych i puścimy dużo muzyki stąd, gdzie nadajemy i z okolic. Do usłyszenia!

Wszystko jest folkiem, sobota 4 czerwca, g. 19, niedziela, 5 czerwca, g. 24

Dziś o 19 zanurzymy się w wodzie. No, uszy nasze przynajmniej zanurzymy. Piosenki z wodą związane. Od melodii kaszubskich, które z wodą z definicji samej wiele wspólnego mają po melodie o wodzie. Do usłyszenia!

Wszystko jest folkiem, sobota 28 październiczenia, g. 19, niedziela 29 październiczenia, g. 24

Już dziś o 19 spora dawka muzyki ulicy. Ale spokojnie, spokojnie, zero rapsów, będą za to dziwne dziwności z różnych ulic na różnych szerokościach geograficznych. Do tego spora dawka cygańskiej muzyki i żenującego humoru prowadzących.

Do usłyszenia!

Subskrybuje zawartość