"Studnia w necie - to niczym faraon na skuterze" - Józek z Korfantowa, luty 2006.

Studnia na Festiwalu Miłosza

Od 7 do 10 czerwca nadajemy z Maćkiem Miłkowskim, Agą i Stiopą literackie radio z Krakowa. Cele są szczytne, plany ambitne. Postaramy się robić ciekawe audycje, więc słuchajcie nas. Inaczej będziemy się czuli samotni. I możemy zacząć nadawać na Was. Startujemy codziennie o 11.00, kończymy wieczorkiem. Plany są następujące:

Czwartek, 7 czerwca

11.00    Pierwsze koty za płoty.
11.20    Rozmowa z Krzysztofem Siwczykiem i uroczyste przecięcie czegokolwiek.
11.40    Dzisiaj na festiwalu i w radiu.
12.00    Rozmowa z Joanną Tokarską-Bakir i Wojciechem Wilczykiem.
13.30    Rozmowa z Maciejem Robertem.
14.00    Duety nie z tej planety.
14.15    Spotkanie autorskie Katji Gorečan.
15.15    Mój Miłosz: Juliusz Chrząstowski.
15.30    Spotkanie autorskie Jerzego Jarniewicza.
16.00    Rozmowa z Katją Gorečan i Miłoszem Biedrzyckim.
16.45    Spotkanie autorskie Rona Padgetta.
17.45    Demencja kontra skleroza – pan Antoni i pan Zygmunt z Klubu Piszącego Seniora przy ZLP w Krakowie spierają     się, gdzie powinno się grzebać poetów.
18.00    Spotkanie z Jane Hirshfield.
19.00    Mój Miłosz: Jakub Kornhauser.
19.15    Debata: W pułapce dekretowanych prawd czy w wolności chaosu?
20.45    Rozmowa z Andrzejem Stasiukiem i Ołeksandrem Jarmołą.
21.30    Mój Miłosz: Xavier Farre.
21.45    Duety nie z tej planety. 

Piątek, 8 czerwca

11.00 Wczoraj na festiwalu - relacja z wydarzeń w paśmie OFF Miłosz.
11.40 Dzisiaj na festiwalu i w radiu.
12.00 Rozmowa z Eugenijusem Ališanką i Rasą Rimickaite.
13.00    Duety nie z tej planety.
13.15    Mój Miłosz: Wojciech Bonowicz
13.30    Spotkanie autorskie Marka K. E. Baczewskiego
14.00    Przed werdyktem jury Nagrody im. Wisławy Szymborskiej: rozmowa z Bernhardem Hartmannem.
14.30    Debata: Rok myśliwego czy jagnięcia?
16.00    Demencja kontra skleroza – pan Antoni i pan Zygmunt z Domu Weterana przy Zrzeszeniu Działkowców Polskich     spierają się o Miłosza i Herberta.
16.15    Spotkanie autorskie Eugenijusa Ališanki.
17.15    Mój Miłosz: Jan Burnatowski.
17.30    Spotkanie autorskie Marii Stiepanowej.
18.30    Spotkanie: Będę cię prześladował moją trudną miłością.
19.00    Rozmowa z Mikołajem Grynbergiem.
19.45    Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem.
20.45    Mój Miłosz: Michał Rusinek.
21.00    Koncert „Andrzej Stasiuk i Haydamaky: Mickiewicz”.
21.45    Duety nie z tej planety. 

Sobota, 9 czerwca

11.00     Wczoraj na festiwalu - relacja z wydarzeń w paśmie OFF Miłosz.
11.20    Rozmowa z Martą Eloy Cichocką.
11.45    Dzisiaj na festiwalu i w radiu.
12.00    Rozmowa z Piotrem Pazińskim
13.00    Rozmowa z Tomaszem Bąkiem.
13.30    Spotkanie autorskie Andrzeja Szuby.
14.15    Duety nie z tej planety.
14.30    Debata: Polityka przekładu.
15.45    Demencja kontra skleroza – pan Zygmunt i pan Antoni z Domu Pogodnej Starości „Wiara i Wigor” dyskutują o     wyższości translacji nad przekładem i tłumaczeniem.
16.00    Rozmowa z Bronisławem Majem.
16.45    Spotkanie autorskie Jane Hirshfield.
17.15    Mój Miłosz: Sebastian Kudas.
17.30    Spotkanie autorskie Marzanny Bogumiły Kielar.
18.30    Mój Miłosz: Michał Olszewski.
18.45    Rozmowa z Ryszardem Krynickim.
20.30    Mój Miłosz: Anna Marchewka.
21.00    Duety nie z tej planety.
21.30    Rozmowa z Andrzejem Franaszkiem. 

Niedziela, 10 czerwca

11.00    Spotkanie z laureatami Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.
12.00    Wczoraj na festiwalu - relacja z wydarzeń w paśmie OFF Miłosz.
12.15    Spotkanie autorskie Tomasza Bąka.
13.15    Duety nie z tej planety.
13.30    Rozmowa z laureatem Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.
14.00    Spotkanie autorskie Joanny Oparek.
14.30    Mój Miłosz: Michał Sobol.
14.45    Spotkanie: Leszek Aleksander Moczulski in memoriam.   
15.15    Mój Miłosz: Marta Wyka.
15.45    Mój Miłosz: Monika Ochędowska.
16.00    Spotkanie autorskie Urszuli Kozioł.
16.30    Rozmowa z Janem Burnatowskim, Marcinem Świątkowskim i Grzegorzem Nurkiem.
17.00    Demencja kontra skleroza – pan Zygmunt i pan Antoni z Domu Pracy Twórczej Związku Emerytów i Rencistów     protestują przeciw werdyktowi tegorocznej edycji Nagrody im. Szymborskiej i innym werdyktom.
17.15    Spotkanie autorskie Marcina Barana.
18.00    Mój Miłosz: Anna Arno.
18.15    Duety nie z tej planety.
18.30     Rozmowa: Korespondencja Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta.
19.30    Mój Miłosz: Teresa Walas.
19.45    Rozmowa z Andrzejem Szubą.
21.00    Ostatnich gryzą psy.

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1021 - 1181 PONIEDZIAŁEK: 16 lipca 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 18 lipca 2018 godz.0.00

1. LA BARACANDE – "La Baracande" Becoq 2017 – 14:35

4. Tout En Me Promenant    6:23

7. Un Jour J'Ai Pris Le Temps    8:12

2. TATVAMASI – "Amor Fati" Obuh 2017 – 12:34

5. Życie To Nie Jest Spacer Po Rowninie – Life Isn't Just A Walk On A Plain 

    8:02

6. Dolina Matczynych Napomnień – A Valley Of Mother's Reprimands 

   4:30

3. Albert Marcoeur & LE QUATOUR BÉLA – "Si Oui, Oui. Sinon Non" Label Fréres 2017 – 12:24

1. Pirouttes Pour Des Prunes    6:09

3. Les Valises A Roulettes    4:01

9. Les Chemins De L'École    2:14

4. KANDINSKY EFFECT – "Somnambulist" Cuneiform 2016 – 13:10

1. Copalchi Distress Signal    4:08

2. Somnambulist   4:32

3. Petit Loup    4:30

5. ENSEMBLE SUPERMUSIQUE – "Les Porteuses D'Ô" Ambiances Magnétiques 2017 – 12:32

3. Water Carnier   12:32

WWW.ars2.pl

"Trzeci Świat", środa, 11 lipca, 14.00. Zaprasza Kuba Ziębka

W najnwszym "Trzecim Świecie" zajrzymy m.in. do Mozambiku, Etiopii, Konga oraz Tanzanii. Ciekawych tematów nie zabraknie, wręcz przeciwnie!

Plejlista:

Joshua Moses – Africa (Is Our Land)

Dennis McCalla – Peacemaker

Reemah – Far Away

Ras Penco & Tefon – The Way We Party

Talisman – Dole Age

Revelation Rockers – Jah Praises

Restriction – Four Piont Plan

Reemah – Crowns Upon Your Head

Reemah – Breaking News

Reemah – Warn Dem

Ras Penco – World Cry

Ras Penco – Fire Burn

Ras Penco – Girl You Do

Talisman – Takin The Strain

Joshua Moses – Rise Up

Cool Runnings – You Can’t Pay Me

Reemah – May Day

Reemah – High Powaz

Reemah – One Life

Ras Penco & Tabitha – Higher Love

Ras Penco – Your Love

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1120 - 1180 PONIEDZIAŁEK: 9 lipca 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 11 lipca 2018 godz.0.00

1. TRIORGANICO – "Floresta" Homerecords 2018 – 11:54

6. Fandangueiro    3:14

12. Alegere Meu Boi    5:03

14. El Egba    3:37

2. PINIOL – "Bran Coucou" Dur & Doux 2018 – 13:38

2. Mimolle    4:29

4. Francois 1er    9:09

3. ART ZOYD – ORCHESTRE NATIONAL DE LILLE – "Dangerous Visions / Dangereuses Visions – 1998" In-Possible Records 2018 – 14:30

5. Glissements Progressifs Du Plaisir (Création) (excerpt)    14:30

4. Anna Maria HUSZCZA – "WydziwiAnka" Requiem – Opus Series – 13:35

7. AbySsus    13:35

5. DURIO ZIBETHINUS – "Poissons Frais" Label Be Coq 2012 – 10:53

2. Porte – Épée Nain    4:50

3. Gardon    6:03

WWW.ars2.pl

"Trzeci Świat", środa, 4 lipca, 14.00. Zaprasza Kuba Ziębka

Najbliższy odcinek "Trzeciego Świata" zdominują takie tematy jak słabe występy afrykańskich drużyn na mundialu, nowa polityka imigracyjna Europy oraz działania talibów z Mozambiku.

Plejlista:

Alborosie & Chronixx – Contradiction

Alborosie & Beres Hammond – Too Rock

Protoje & Chronixx – Flames

Iba Mahr – Get Up And Show

Alborosie – Live Conscious

Alborosie – Mission

Alborosie – Table Has Turned

Protoje & Chronixx – No Guarantee

Protoje & Mortimer – Truths & Rights

Protoje – Lessons

Iba Mahr – Family Not Friend

Umberto Echo – Family Not Friend Dub

Iba Mahr & Assassin – One Of A Kind

Alborosie – Under Control

Alborosie – One Chord

Alborosie – Youth Like Me

Protoje – Camera Show

Protoje – Mind Of A King

Protoje – Blood Money

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1119 - 1179 PONIEDZIAŁEK: 2 lipca 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 4 lipca 2018 godz.0.00

1. Eric CLAPTON – "E.C. Was Here" ArsNova 1999 – 14:08

2. Presence Of The Lord    6:40

5. Ramblin' On My Mind    7:28

2. L'OEILLERE – "L'Oeillere" 2014 – 12:31

1. (excerpt)    12:31

3. RARA – "Wiatr" Zoharum 2016 – 14:21

2. Pasażerowie Wiatru    9:32

8. Gen Planety    4:49

4. THE CELLAR & POINT – "Ambit" Cuneiform 2014 – 13:27

1. 0852    4:52

3. Tabletop (a)    4:26

9. White Cylinder (b)    4:09

5. DUOT – "Live In Jamboree" Repetidor – 10:32

4. Idea 5    10:32

WWW.ars2.pl

"Trzeci Świat", środa, 27 czerwca, 14.00. Zaprasza Kuba Ziębka

Postawa afrykańskich drużyn na mundialu, rapujący kenijski ksiądz, który został za swoje nowatorskie podejście do propagowania religii ukarany przez swój episkopat oraz dwa zamachy na afrykańskich przywódców politycznych - to główne tematy najbliższego "Trzeciego Świata".

Plejlista:

Omar Perry – Freedom

The Writer - Gyallis Anthem

Lady Leshurr – Black Panter

Anthony Red Rose & King Kong – Two Big Bull In A One Pen

Omar Perry & Jah Mason – Educated Fool

Omar Perry & Cedric Myton – Checking For Me

Omar Perry – Rebel In Your Town

The Writer – Preach It

The Writer – Bunnin It

The Writer – Wuk Fuh Me

Anthony Red Rose – Tribulation

Anthony Red Rose – Don’t Touch My Choo Choo

Anthony Red Rose – Monkey Sample

Omar Perry – Can’t Escape (Global War)

Omar Perry – See Dem Running

Omar Perry – Bad Mind People

King Kong – Ain’t Gonna Be No Loafter

King Kong – Caster Fi She

King Kong – Riddle Me This

The Writer – Money

The Writer – All Ah Dem

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1118 - 1178 PONIEDZIAŁEK: 25 czerwca 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 27 czerwca 2018 godz.0.00

1. LOS RUPHAY – "A Cry For Revolution – Earth Healing Music From Bolivia" ARC Music 2018 – 10:51

8. Willka Khantu – Sun Khantu    5:59

12. Sumaj Urunaka – Better Days    4:52

2. COLOSSEUM – "Live" Essential 1998 – 15:42

7. Lost Angeles    15:42

3. CHROMB! – "1000" Dur Et Doux 2016 – 11:45

8. Il En Fallait    11:45

4. ART ZOYD – "Phase IV" Belle 2008 – 11:13

Disc 1

2. Naufrage    6:41

3. Derniere Danse    4:32

5. Fred FRITH – "Live In Japan" Fred Records / ReR Megacorp 2010 – 11:04

7. Fukuoka III    11:04

WWW.ars2.pl

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1117 - 1177 PONIEDZIAŁEK: 18 czerwca 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 20 czerwca 2018 godz.0.00

1. Anne Mari KIVIMÄKI – "Ilja" Kihtinäjärvi Records / Nordic Notes 2018 – 12:22

6. Anarkiaa Karjalassa / Anarchy In Karelia    1:19

7. Pitkänvaaraan / To Pitkänvaara     6:26

9. Ajettih Da Tsiganaiset    4:37

2. FALAREK BAND – "Falarek" Studio Złota Skała 1996 – 13:15

1. Freex    3:46

2. Krossen    3:39

3. Hćiwy    3:14

8. F.B.     2:36

3. DUO SABÎL & QUATUOR BÉLA – "Jadayel" Támour 2012 – 12:55

6. Ghnawa    4:53

7. Quodibet    5:14

9. Bourée    2:48

4. Sylvie CHENARD / Alexandre DUBUC / Cathy HEYDEN / Rémi LECLERC – "Allochtone" Tour De Bras 2014 – 14:04

7. Fumée D'Eau Forée    2:30

8. Corps Translucide    7:26

9. Devenir    4:08

5. Albert CIRERA – Witold OLESZAK – "Terra Plana" Multikulti Project 2018 – 11:12

5. Terra D'Ogrues    7:15

9. Terra Plana   3:57

WWW.ars2.pl

"Trzeci Świat", środa, 13 czerwca, 14.00. Zaprasza Kuba Ziębka

W najnowszym odcinku "Trzeciego Świata" będzie można usłyszeć o debacie, jaką Portugalczycy toczą o swoim uczestnictwie w kolonialiźmie i procederze niewolniczym, piłkarskich mistrzostwach świata terytoriów nieuznawanych, fatwach egipskiego muftiego oraz kontrowersyjnych posunięciach tanzańskiego rządu.

Plejlista:

Lutan Fyah – Beat Dem

Lutan Fyah – Bredrin Still

Macka B – Helath Is Wealth

Yemi Alade – Knack Am

Lutan Fyah – Music Never Dies

Lutan Fyah – Kick It Inna Africa

Lutan Fyah, Leaf Of Life & Akae Beka – So Di World Ah Run

Macka B – Cucumba

Macka B – Wha Me Eat

Macka B – Lyrical Chef

Yemi Alade & Olamide – Jantolo

Yemi Alade – Sky Scrapper

Yemi Alade – Kpirim

Lutan Fyah – Real Woman

Lutan Fyah – Take That Back

Lutan Fyah – Put A Fyah In Deh

Macka B – Excess Baggage

Macka B – See Dem From Far

Macka B & Maxi Priest – Jah Jah Children

Yemi Alade – You

Yemi Alade – Bread And Butter

Subskrybuje zawartość